.
مطالب ثابت سایت

هديه به منتظران گل نرگس

نقدی بر تفسیر و مفسران

هجوم آرام و خواب غفلت (نگرشی بر غوغای انفجار جمعیت)

سقیقه، تبلور وحدت یا تفرقه؟

نقدهايی بر کتب درسي دبستان

مشهورهاي بي اصل

برخی خیانتهای منافقانه در کتاب: «بیست و پنج سال سکوت علی»

گزارشي از تهاجم بر عزاداري و عاشوراي حسيني

نقدي بر مجله‌ي خانواده

مباحثی پیرامون امامت

نمي از كرانه‌‌هاي غدير


موضوعات سایت
کل موضوعات 23
کل ارسال ها 86
کل بازديد ها 566760
کل پاسخ ها 63
کل اعضا 324
آخرين 20 ارسال انجمن

چت آنلاین
ارسال شده توسط salmani در مورخه : پنجشنبه، 10 تير ماه ، 1395

وحدت وجود
ارسال شده توسط samad در مورخه : سه شنبه، 30 تير ماه ، 1394

اخراج تیر از پای امیر المومنین
ارسال شده توسط andalib در مورخه : يكشنبه، 26 بهمن ماه ، 1393

سوال/ تحریف یا ...
ارسال شده توسط moheb-mahdi در مورخه : پنجشنبه، 22 اسفند ماه ، 1392

تصویری با موضوع امیر المؤمنین عل?
ارسال شده توسط taghvim در مورخه : جمعه، 17 خرداد ماه ، 1392

درباره "خيانتهاي منافقانه در «
ارسال شده توسط alef در مورخه : چهارشنبه، 27 دي ماه ، 1391

قرآن و تورات-انجیل
ارسال شده توسط moheb-mahdi در مورخه : دوشنبه، 4 دي ماه ، 1391

حدیث کساء به روايت جابر بن عبد ال?
ارسال شده توسط aletra در مورخه : يكشنبه، 26 آذر ماه ، 1391

بدترين خلق خدا در آخر الزمان!!
ارسال شده توسط sarbaz در مورخه : پنجشنبه، 13 بهمن ماه ، 1390

داستان تير و پاي امير
ارسال شده توسط hedayati در مورخه : يكشنبه، 2 آبان ماه ، 1389

داغ فراق
ارسال شده توسط andalib در مورخه : شنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1389

فراخوان شعارهاي فاطميه
ارسال شده توسط andalib در مورخه : دوشنبه، 6 ارديبهشت ماه ، 1389

سخن از فاطمه گفتن!
ارسال شده توسط andalib در مورخه : دوشنبه، 6 ارديبهشت ماه ، 1389

در سوگ همتاي علي عليه السّلام
ارسال شده توسط andalib در مورخه : چهارشنبه، 1 ارديبهشت ماه ، 1389

امام فدايي دين است، يا اصل دين؟
ارسال شده توسط andalib در مورخه : چهارشنبه، 2 دي ماه ، 1388

آسيبها و راهكارها در عزاداري
ارسال شده توسط andalib در مورخه : جمعه، 27 آذر ماه ، 1388

بر كرانه‌ي غدير
ارسال شده توسط andalib در مورخه : سه شنبه، 10 آذر ماه ، 1388

مگر غدير را فراموش كرده‌ايم؟!
ارسال شده توسط andalib در مورخه : چهارشنبه، 27 آبان ماه ، 1388

طرح جدید سایت
ارسال شده توسط admin در مورخه : سه شنبه، 26 آبان ماه ، 1388

اصلاحيه
ارسال شده توسط admin در مورخه : سه شنبه، 26 آبان ماه ، 1388

تالار گفتمان جستجو

جستجو


جستجو در وب
جستجوی سايت

اندازه صفحه

100%
125%
150%
200%
250%
300%

   
   
 
  
هجوم آرام و خواب غفلت14 - از لابلاي جرايد
 
  

 

پيشگفتار

بخش 1: غوغاى انفجار جمعيّت

بخش 2: مبارزه با رشد جمعيّت مسلمانان

   تصويب طرح كنترل جمعيت

   الف : اهرم فشار با وضع قوانين

  
ب : اهرم تبليغات عليه جمعيّت

  
ج : سرمايه ‏گذارى كلان و فشار اقتصادى

  
د : ابزار جلوگيرى از باردارى

      
* تشكّر و قدردانى

   ه : آموزش نسل جوان

   و : زنان، قوىترين اهرم

      
* اشتغال زنان

      
* تحصيلات زنان

       * ازدواج و زايمان زودرس و ديررس

   ز : عوارض ناگفته

      
* افزايش طلاق و مرگ

       * افزايش سنّ ازدواج

       * پيرى جمعيّت

   ح : نقطه مورد هجوم

   ط : كشف اشتباه يا توطئه

بخش 3:  سرمايه‏گذارى در بخش زنان

بخش 4: از لابلاى جرايد

بخش 5: خلاصه‏اى از آنچه گذشت

 

 

بخش4

 

از لابلاى جرايد

 

 

تمام آنچه گفته شد ضميمه كنيد به جنگ و خونريزى، مراقبتهاى سياسى و امنيّتى، و ده‏ها تدبير از اين قبيل كه براى فرو ريختن ديوار وجودى مسلمانان بخصوص شيعيان انجام شده است. اين تدابير، يا مستقيماً توسّط غرب به وقوع پيوسته و مى‏پيوندد و يا توسّط دست نشاندگان آنان و يا در نتيجه پياده كردن نقشه‏هايى كه منجر به جنگ و اغتشاش و تنشهاى سياسى در جهان سوّم مى‏شود. شعله‏ور ساختن آتش جنگ ميان ايران و عراق و نقشه تجزيه اين كشور، تجزيه افغانستان و تربيت طالبان براى از بين بردن شيعه و مراقبت از ايران، بمباران مناطق شيعه نشين در عراق و لبنان، كشتارهاى الجزاير و مصر، جنگ صربها با مسلمانان بوسنى و... همه و همه، از اقدامات غرب عليه مسلمانان، و بخصوص شيعيان است. و در آمارهاى جمعيّتى، آنچه كه گفته نمى‏شود همين آمارهاست كه در هر روز چند صد نفر از مسلمانان، به كام مرگ فرو مى‏روند ؟! ولى تولّد يك نوزاد مسلمان هرگز از تيررس تبليغاتى غرب و همدستان و فريب‏خوردگان آنان، دور نمى‏ماند!

تهاجم فرهنگى از راههايى غير از آنچه گفته شد نيز جزء دستور كار استعمار غرب است كه با انواع ترفندها در كشورهاى اسلامى و بخصوص كشورمان اعمال مى‏شود. چون بنا ندارم در باره هر يك از اين موضوعات بحثى جداگانه داشته باشم، توجّه شما را به چند خبر در موضوعات مختلف جلب مى‏كنم. اميدوارم با ذكر اين چند خبر بتوانم گوشه‏اى ديگر از تهاجم غرب عليه جمعيّت و فرهنگ و امنيت و... كشورهاى اسلامى و بخصوص كشور عزيزمان ايران را منعكس كنم. لطفاً توجّه فرماييد:

«روژه گارودى، دانشمند مسلمان و فيلسوف مبارز فرانسوى...: موادّ مخدّر و جنگ‏افزار كشتار جمعى، بزرگترين رقم توليدات آمريكا را تشكيل مى‏دهد. آنها سالها كمونيسم را دشمن خود مى‏شمردند و در سايه اين تبليغات، بازارهاى تسليحاتى خود را رونق مى‏بخشيدند. و با فروپاشى شوروى، آنها اسلام را جايگزين كمونيسم كرده و همچنان به روند توليدات نظامى خود ادامه دادند. به همين دليل سياست خود را در سركوب اسلام و حمايت آشكار يا پنهان از دشمنان اسلام بنيان نهادند.»

«روزنامه جمهورى اسلامى، 7/2/1377»

«گزارشى از برگزارى و همايش اسلام و نسل جوان:... دكتر بلخارى... گفت: در دسامبر 1988، دانشكده (تاريخ تل‏آويو) سمينارى به نام (شيعه‏شناسى) برگزار كرد كه در اين همايش، هيچ شيعه‏اى هم شركت نداشت. هدف اين سمينار، تجزيه و تحليل آنچه بود كه در بهمن 57 در ايران اتّفاق افتاده بود و نتيجه‏گيرى اين شد كه شيعيان دو محور اساسى اعتقادى دارند كه بايد مورد حمله قرار گيرد. اين دو محور عبارتند از: كربلاى سرخ حسين (ع)، و انتظار سبز مهدى (عج) و لذا راهكار عملى اين كنفرانس، ساخت فيلمها و بازيهاى كامپيوترى در مقياس وسيع و براى تمام جهانيان براى از بين بردن ريشه‏اى اين دو عامل و ايجاد شبهه در دو مفهوم حسين (ع) و مهدى (عج) بوده است. وى در اين راستا نكاتى از بازى كامپيوترىPersian gulf war (جنگ خليج فارس) كه در تمام دنيا به نام (يامهدى) شناخته شده است را باز كرد كه موجب تعجّب همگان شد. اين بازى در مورد يك آمريكايى است كه به تأسيسات نفتى خليج فارس وارد مى‏شود و براى رهايى گروگانها اقدام مى‏كند. ولى در هر جا كه به اين آمريكايى شليك شود، همزمان، صداى (يامهدى) با صدايى بسيار بم و گوش‏خراش شنيده مى‏شود... بازى كامپيوترى بعدى به نام شاهزاده ايرانى (Persian prince) است كه با مهارت خاصّى به (روحانيّت) حمله مى‏كند... وى افزود: فيلم (قاتلان بالفطره) پنج بار در كشور آمريكا سانسور مى‏شود ولى نسخه اصلى آن به ايران مى‏آيد. و اينها هشدارهايى است كه اگر جدّى گرفته نشود، بايد روزى شاهد عواقب خطرناك آن باشيم.»

«روزنامه جمهورى اسلامى، 9/2/1377»

«دمشق - واحد مركزى خبر: يك سازمان جاسوسى آمريكا، با هزينه 16 ميليارد دلار در سال، مسؤول جاسوسى در امور ارتباطات در سطح جهان است. هفته‏نامه مصرى المصوّر در آخرين شماره خود فاش كرد كه يك سازمان جاسوسى آمريكا با پرسنل يكصد هزار نفرى، مسؤول استراق سمع و تجسّس بر همه مكالمات تلفنى و ارتباط با دورنگار و پست الكترونيكى است، و در 20 كشور در پنج قارّه جهان، 50 پايگاه دارد و همه مكالمات و ارتباطات بين المللى را كنترل مى‏كند. اين مجله مى‏نويسد: پايگاههاى اطّلاعاتى اين سازمان، مجهّز به سوپر رايانه است و قادر است همه مكالمات تلفنى همراه و عادى و مكاتبات توسّط دورنگار و پست الكترونيك و اينترنت را با دقّت، بررسى و كنترل كند و بانكهاى اطّلاعات آن از اطّلاعات موجود در كتابخانه كنگره آمريكا كه بزرگترين كتابخانه جهان بشمار مى‏رود، بيشتر است. المصوّر مى‏افزايد: اين سازمان روزانه 15 هزار مكالمه تلفنى ضبط مى‏كند و در اختيار سازمان سيا و وزارت‏خانه‏هاى دفاع و خارجه و بازرگانى آمريكا قرار مى‏دهد.»

«روزنامه جمهورى اسلامى، 7/10/1377»

«به نوشته روزنامه فرانكفورتر الكماينه چاپ آلمان، تمامى خطوط تلفنى سياستمداران ايران، توسّط سازمان سيا به شدّت كنترل مى‏شود.»

«روزنامه رسالت، 26/9/1377»

«... روزنامه لبنانى الكفاح العربى در شماره روز پنج شنبه، به نقل از منابع آگاه آمريكايى نوشت: سيا اخيراً طىّ گزارشى محرمانه به بيل كلينتون رئيس جمهورى اين كشور اشاره كرده است: ملك حسين پادشاه اردن در آستانه مرگ قرار دارد و بر خلاف ادّعاهاى مسؤولان اردنى، هيچ اميدى به بهبودى وى نمى‏رود. در اين گزارش همچنين آمده است: ملك فهد پادشاه 77 ساله عربستان نيز پس از چند سكته قلبى و مغزى، اينك توان اداره كشور را ندارد. سازمان سيا در گزارش خود پيش بينى مى‏كند: با مرگ فهد، ملك عبداللّه جانشين وى شود، كه اين تحوّل، به خروج مأموران اين سازمان از عربستان منجر خواهد شد. بر اساس اين گزارش، شيخ جابر الاحمد امير هفتاد ساله كويت هم بدليل هوسرانيهايش به بيمارى كشنده و غير قابل علاج ايدز مبتلاست، و شيخ سعد عبداللّه وليعهد اين كشور نيز از سرطان روده رنج مى‏برد. در بخش ديگرى از گزارش سيا همچنين به وضعيّت سلامتى ياسر عرفات، رئيس تشكيلات خودگردان اشاره شده و آمده است: وى كه 69 ساله است به بيمارى پاركنيسون مبتلاست و بزودى تمام توان خود را از دست خواهد داد. سيا در گزارش خود تصريح مى‏كند: آن دسته از حكّام عرب كه آمريكا با همكارى آنان سياستهايش در خاورميانه را برنامه‏ريزى مى‏كند، در آستانه مرگ قرار گرفته‏اند.»

«روزنامه رسالت، 12/10/1377»

«صندوق آمريكايى (كمك به گسترش دموكراسى در جهان) اقدام به چاپ جزوه‏هايى محتوى آيه‏هايى از قرآن كريم كرده است كه در باره گذشته و گفتگو ميان اديان گوناگون است. به گزارش واحد مركزى خبر، به نقل از بخش عربى راديو آمريكا، صندوق آمريكايى كمك به گسترش دمكراسى، بخشى از فعّاليّتهاى خود را در خاورميانه، پرداختِ كمكهاى مالى به بسيارى از روشنفكران مسلمان قرار داده است تا در گسترش دمكراسى در كشورهاى مسلمان در خاورميانه كمك كنند. بنا بر اين گزارش، اين كمكها، شامل سازمانهايى كه براى بكارگيرى ارزشهاى اسلامى در زمينه‏هاى حقوق دمكراسى فعّاليّت دارند نيز مى‏شود.»

«روزنامه اطّلاعات، 9/4/1375»

«فعّالترين مبلّغ بنيادگرايى در خاورميانه و جهان اسلام، ايران است، و به همين دليل هدف واقعى دولت آمريكا مى‏بايست مهار ساختن سياسى و اقتصادى و ما فوق همه اينها مهار ساختن روانى ايران باشد. اموس پرلموتر، پرفسور علوم سياسى دانشگاه آمريكن و سردبير نشريّه مطالعات استراتژيك، طىّ يك تحليل سياسى ويژه كه در روزنامه واشنگتن تايمز به چاپ رسيد، ضمن اعلام مطلب فوق نوشت، بيست ميليون دلارى كه از سوى سنا براى سازمان سيا در نظر گرفته شده است تا عليه ايران به كار رود، بايد به تبليغات روان‏شناسى گسترده و فعّاليّتهاى روشنفكرانه در حمايت از مخالفان بنيادگراها و نيروهاى غير مذهبى اختصاص داده شود. وى در بخش ديگرى از اين مقاله، با تأكيد بر ضرورت اتّخاذ يك خطّ مشى سياسى روانى عليه ايران كه از طريق يك سيستم راديو تلويزيونى تقويت گردد... افزود: تنها راه بر انداختن اين رژيم، يك مبارزه سياسى روانى و روشنفكرانه مى‏باشد.»

«هفته‏نامه صبح، 30/11/1374»

«يك نويسنده برجسته اندونزيايى به مسلمانان هشدار داد، مراقب نفوذ يهوديان از طريق برنامه‏هاى تلويزيونى باشند. على شهاب نويسنده و نمايشنامه نويس معروف اندونزى كه در سمينارى در زمينه اسلام و فرهنگ در جاوه سخن مى‏گفت افزود:... اكثر فيلم‏هاى آمريكايى در خدمت تبليغ يهوديان است. زيرا ابتدا 80 درصد تجهيزات فيلمسازى هاليوود به يهوديان تعلّق داشت. از كلّ برنامه‏هايى كه در هاليوود توليد مى‏شود، 77 درصد به آمريكاى لاتين، 24 درصد به كشورهاى عربى، 47 درصد به آفريقا، 70 درصد به اندونزى، صادر مى‏شود.»

«هفته‏نامه كيهان هوايى، 7/4/1374»

خبر مربوط به سمينار شيعه‏شناسى در اسرائيل و هجوم به كربلاى سرخ حسين و قيام سبز مهدى عليهما السلام، بوسيله ساخت و ارسال فيلمهاى مذكور در خبر؛ تمركز فعّاليّتهاى آمريكا و رژيم صهيونيستى براى هجوم فرهنگى گسترده به كشورهاى آسياى ميانه؛ استراق سمع مكالمات تلفنى ايران و ساير كشورهاى خاورميانه؛ كنترل شديد ارتباطات تلفنى سياستمداران ايران؛ نگرانى سازمان سيا از وضعيّت جسمانى نيروهاى خود در كشورهاى اسلامى؛ فعّاليّتهاى صندوق آمريكايى «كمك به گسترش دموكراسى در جهان» در كمك به سازمانهايى كه ارزشهاى اسلامى را براى حقوق دمكراسى به كار مى‏گيرند؛ راه حلّ مبارزه سياسى و اقتصادى و از همه اينها بهتر، مبارزه روانى با ايران و تبليغات روانشناسى و فعّاليّتهاى روشنفكرانه در حمايت از مخالفان دين اسلام؛ و... همه و همه را به عكس العملها و فعاليتهاى انجام شده در كشورمان ضميمه كرده و ببينيد كه دنياى غرب، به چه مقدار از اهداف خود دست يافته است!

بهتر است به چند خبر ديگر توجّه کنيد:

«نشريّه جامعه سالم ش23، ضمن درج مقاله‏اى از شيرين عبادى تحت عنوان (نمى‏توانيم به گات ملحق شويم) خواستار تجديد نظر در قوانين اسلامى، از جمله قانون شرعى حجاب شده است تا خارجيان به سرمايه‏گذارى و رفت و آمد آزادانه و دلخواه در ايران تشويق شده و موجب رشد اقتصادى كشور شوند... وى در خاتمه به مصرعى از يك شعر استناد مى‏كند كه: گر سوى مستان مى‏روى، مستانه شو مستانه شو...»

«هفته‏نامه صبح، 18/2/1375»

و ظاهراً به توصيه سركار خانم عبادى همه مسؤولين کشورمان با کمال ميل، مستانه شده و مى‏شوند. و اگر نخواهند بشوند، مستانه‏شان مى‏كنند!

«نشريّه زمان در شماره هشتم خود به بهانه بررسى مشكلات توريسم در ايران، به تخطئه حجاب و ترويج آزادى برهنگى پرداخته است. اين نشريّه در بخشى از مقاله خود آورده است: در ايران به علّت گرمى هوا، استفاده از حجاب براى توريست‏ها رنج‏آور است. و اين مانع بزرگى براى صنعت توريسم در ايران است. نويسنده مقاله در ادامه در مورد امكان استفاده خانم‏ها از ساحل دريا آورده است: فقط آب دريا مطرح نيست. موضوع اين نيست كه يك زن بخواهد خود را در آب دريا خيس كند. اين كار را خيلى راحت مى‏تواند در وان حمّام انجام دهد. يك زن مى‏خواهد يك چيز كلّى را تجربه كند...»

«ماهنامه صبح، مرداد ماه 1375»

تجربه کردن يک چيز کلي توسط زنان، آن هم لب دريا! آن چيز کلي که بايد لب دريا تجربه شود، چيست؟!

«دكتر هاشمى گلپايگانى وزير فرهنگ و آموزش عالى، نسبت به ضعف رشته‏هاى علوم انسانى در امر تأليف كتب درسى اين رشته، انتقاد كرد و براى اسلامى شدن دانشگاهها، خواستار تدوين كتب علوم انسانى توسّط علما و فقهاى دين شد. وزير فرهنگ و آموزش عالى كه در جمع دانشجويان دانشگاه بين المللى امام خمينى سخن مى‏گفت افزود: كتابهاى رشته علوم انسانى دانشگاههاى ما، از ترجمه كتابهاى خارجى تأمين مى‏شود و اين در حالى است كه، خارجيان، اين كتابها را با عقايد و ديدگاههاى خودشان نوشته‏اند. وى گفت: كلّيّه نظرات غربيها را در قالب دروس رشته‏هاى علوم انسانى مى‏بينيم ولى بهتر است كه نظرات اسلامى و ايرانى را با هدف اسلامى كردن دانشگاهها در كتب درسى و واحدهاى درسى دانشجويان بگنجانيم.»

«هفته‏نامه صبح، 15/3/1375»

از مجموع اين اخبار، شايد بتوان به اين نتيجه رسيد كه: تعرّضاتى كه امروز به احكام مقدّس اسلام مى‏شود، تهاجمى كه نسبت به فقه شيعه صورت مي گيرد، نداى دمكراسى كه از گوشه و كنار برپاست، كتابهايى كه امروز به عنوان كتاب علمى يا مذهبى يا درسى و... در جامعه ما منتشر مى‏شود، فيلمهايى كه به گونه‏اى حساب شده در موضوعات مختلف تحت عناوين فيلم مذهبى و خانوادگى و علمى به نمايش در مى‏آيد و يا در بسته‏هاى نرم‏افزارى به مردم ايران ارائه مى‏شود، غوغاى دفاع از حقوق زنان كه گوش فلك را كر كرده است، ارائه تفسير نوين از اسلام و قرآن و روايات و... همه و همه، حكايت از يك تهاجم همه‏جانبه دشمن و خواب عميق مسؤولين و مرزبانان و پاسداران دين و فرهنگ كشورمان دارد.

خواننده عزيز ! من ضد انقلاب نيستم؛ ضد نظام نيستم؛ متحجر نيستم؛ دشمن کورکورانه غرب هم نيستم. رهبرم را دوست دارم؛ به کشور و ملتم عشق مي ورزم، و به دولت منتخبم علاقه مندم. و آنچه بر صفحه نگاشتم، گدازه اي از شعله هاي درون من است. و اگرچه برخي از دست اندركاران را خائن و عامل غرب مي دانم، ولي در برخي موارد که به بعضي از مسؤولان غير خائن، در قالبهايى نه چندان تند، تعرض و اشاراتى كرده‏ام، مي خواستم اين نکته را عرضه‏بدارم كه:

دل‏بستن به غرب و سازمان ملل و رهنمودهاي آنان، نه تنها هرگز مشكلى را براى ما و مملكت ما حل نخواهد كرد، بلكه به مشكلات ما خواهد افزود. آنچه مشكل ما را حل مى‏كند، مديريت و تدبير و انديشه و حرکت در راستاى امر الهى و اولياى معصوم اوست. و با به کارگيري فكر و انديشه و درايت و تخصص، با توسّل به آنان كه حبل اللّه متينند، مى‏توان از اين منجلاب بيرون آمد.

به اميد آن روز، از خداى عزيز و جليل بخواهيم كه، آواي استقلال ما را منحصر در شعار قرار نداده و توفيق استقلال عملي نيز به ما عنايت فرمايد. از او بخواهيم که امر ظهور ولىّ برحقّش، آن يار مضطرّ نهان و آن سفر كرده كه صد قافله دل همره اوست را امضا فرمايد تا به يُمن وجودش، زمينی که پر از ظلم و جور است، پر از عدل و داد شود. و او ولىّ اللّه الاعظم، حجّةبن الحسن العسكرى عليه السلام است، كه وارث تمام پيامبران و اوصياست؛ و قدرت الهي او فوق قدرتهاست.

 

 «اللّهمّ عجّل لوليّك الفرج»  

 

 ادامة مطلب

 

بازديد : 3051 بار
 
 
ثبت نام در سایت
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
گذرواژه:
تايپ مجدد:
 
گزارش کاربران
 
عضو شويد
ارسال کلمه عبور

 
عضويت:
امروز: 0
ديروز: 0
در انتظار: 0
مجموع کاربران:323
جديدترين کاربر: Leonida47Q

آمار بازديد:
 بازديد امروز : 932
 بارديد ديروز : 2,146
 بازديد کلي : 5536519
بيشترين تعداد آنلاين:
ميهمان: 170
اعضا: 0
مجموع: 170

وضعيت آنلاين ها :
ميهمان: 24
اعضا: 0
مجموع: 24

اعضاي آنلاين:
نظرسنجی
صرف نظر از ظاهر سايت، مطالب را چگونه مي‌بينيد؟

عالي و جديد، ادامه دهيد
نسبتا خوب
تكرار حرف ديگران
موجه نيست
ادامه ندهيدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 107
نظرات : 9